BREAKING NEWS

‘Krerët e korruptuar të politikës së lartë shqiptare po kërcënohen rrezikshëm’, Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme në vend

‘Krerët e korruptuar të politikës së lartë
x

Politike

ZYRTARE/ Kuvendi zgjedh kryetarin e ri të KLSH-së

ZYRTARE/ Kuvendi zgjedh kryetarin e ri të KLSH-së

Votohet ditën e sotme në Parlament, kryetari i ri Kontrollit të Lartë të Shtetit, Arben Shehu. 

Kandidatura e tij është miratuar ditën e sotme me 108 vota pro.

Komisioni Parlamentar i Ekonomisë miratoi gjatë mbledhjes së 25 qershorit me 15 vota pro, 2 kundër dhe 1 abstenim kandidaturën e Arben Shehut si kryetar i Kontrollit të Lartë të Shtetit.

Ky është propozimi i katërt që Meta dërgoi në Kuvend për këtë post. Më herët, mazhoranca ka rrëzuar kandidaturat e Vitore Tushës, Bahri Shaqirit dhe Petraq Milos.

Arben Shehu ka një eksperiencë 15-vjeçare në fushën e së drejtës dhe pedagogjisë.

ZYRTARE/ Kuvendi zgjedh kryetarin e ri të KLSH-së

Më të lexuarat