Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zyrtarizohet një tjetër kandidaturë e PD, Gjergj Prenga përballë sfidës së fortë me Nderc Dedën në Mirditë

 Zyrtarizohet një tjetër kandidaturë e PD, Gjergj Prenga përballë sfidës së fortë me Nderc Dedën në Mirditë

Postuar: 17/04/2015 - 22:04

Partia Demokratike ka zyrtarizuar mbrëmjet e sotme një tjetër kandidaturë për zgjedhjet e 21 qershorit. PD ka caktuar kandidatin për Bashkinë e Mirditës.
 
Mësohet se kjo forcë politike do të udhëhiqet në këto zgjedhje nga Gjergj Prenga. Ndërkohë, po këtë mbrëmje është zyrtarizuar edhe kandidati i PS për këtë bashki.
 
Mësohet se Prenga i PD do të kandidojë përballë kandidatit Nderc Deda të PS. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:43

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka komentuar në rubrikën Opinion në “Neës24”, vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendor

Postuar: 24/06/2019 - 14:40

Ambsasdori i BE, Luigi Soreca ka takuar sot kryetarin e Këshillit të Emërimit të Drejtësisë Ardia

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që mi

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj