BREAKING NEWS

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja lëvizja e autorëve para se të qëllonin

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja
x
BREAKING NEWS

"Diku kërciti dajaku në mbledhje në 1 të natës", Berisha tregon të vërtetat e thirrjes së kandidatëve në SPAK : U zgjodhën nga padrino i mafies më të fuqishme në Europë

"Diku kërciti dajaku në mbledhje në 1 të
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço zbulon detajet e para nga sulmi ndaj Top Channel pak pas mesnate: Ka lidhje me...

Ervin Karamuço zbulon detajet e para nga sulmi ndaj Top Channel pak pas
x
BREAKING NEWS

Sulmi i rëndë ndaj Top Channel/ Gazetari i njohur reagon me tone të ashpra: Ministri Bledi Çuçi duhet të vendoste gishtin

Sulmi i rëndë ndaj  Top Channel/ Gazetari i njohur reagon me tone
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e bërë nga Berisha, reagon analisti dhe tregon arsyen e vërtetë të përçarjes së PD-së

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e bërë nga Berisha, reagon
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor i jep goditjen e radhës Berishës

Kolegji Zgjedhor i jep goditjen e radhës Berishës
x
BREAKING NEWS

Një humbje jete nga COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e fundit

Një humbje jete nga COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë del
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS prezanton listën për Këshillin Bashkiak të Tiranës (EMRAT)

Zgjedhjet e 14 majit/  PS prezanton listën për Këshillin Bashkiak
x

Njoftime

Credins bank vazhdon me nismën për të mbështetur artin duke shndërruar degën qendrore në ekspozita për artiste!

Credins bank vazhdon me nismën për të mbështetur artin duke

Kthimi degës sonë qendrore në një ekspozitë arti është kthyer jo vetëm në traditë por në një kënaqësi dhe ndjesi krenarie.

Këtë muaj në prag të stinës së pranverës, mirëpritem piktoren Vjola Terolli, e cila e ka historinë e lidhjes se saj me botën e artit tepër reflektuese duke na mësuar se ndjekja e ëndrrave është e mundur për këdo, në çdo moment të jetës, e për çfarëdolloj arsye që ju motivon e inspiron!  

Credins bank vazhdon me nismën për të mbështetur artin duke

Vjola është shembulli ideal i përjetimit të ndjenjave e emocioneve personale dhe kthimit të tyre në art. Pikturat e saja jo vetëm janë të pëlqyera në mbarë botën, por paraqesin një histori inspirimi tepër të bukur e cila na mëson se pas një përjetimi të vështire ka gjithmonë një mundësi për të rifilluar e për të pasur një qëllim në jetë.   

Artistja Terolli ka dalluar me talentin e saj nëpër ekspozita në Shqipëri por edhe jashtë ku mund të përmendim, “Arte Padova”. Arti i saj është vlerësuar disa herë në katalogë Italianë si “Catalogo Dell’ Arte Moderna”, “Artist in Mostra”,  “Grandi Maestri”, “Arte”, “Creazioni”, “Monreale” e shumë të tjerë. Ajo është nderuar me çmime e certifikata në Palermo, Romë e vende të tjera ku ka spikatur si një artiste me stil, ekspresion dhe vlera të larta.    

Credins bank vazhdon me nismën për të mbështetur artin duke

Pikturat e artistes paraqesin ngjyra, forma e peizazhe relaksuese të cilat të bëjnë të hysh brenda në telajo e të ndjesh çdo emocion në mënyre të çiltër e të pastër.

Jemi të lumtur që vazhdimisht u japim mundësi artisteve të promovojnë artin e tyre por edhe të tregojnë më shume për jetën dhe eksperiencat individuale  si në rastin e Vjola Terollit.

Credins bank vazhdon me nismën për të mbështetur artin duke

Histori të tilla jo vetëm i dhurojnë publikut kënaqësi për të përjetuar emocione të bukura artistike, por kthehen në motivim për këdo që ka talent, ëndrra, qëllime dhe dëshira në jetë.

Credins bank do të mbështesë gjithmonë artin, artistët dhe rrugëtimet e tyre të veçanta, pasi ky është përherë një nga fokuset tona të përgjegjësisë korporative.

Le ta shijojmë së bashku këtë ekspozitë!