BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Njoftime

Credins bank vazhdon t’i shndërrojë ambientet e saja në ekspozita artistike

Credins bank vazhdon t’i shndërrojë ambientet e saja në

Credins bank e ka kthyer tashmë në një traditë të bukur shndërrimin e ambienteve të bankës në një ekspozitë arti duke mbështetur artistë të njohur shqiptarë. Këtë herë vijmë me krijimtarinë e një piktori që sjell artin e ekspresionizmit abstrakt.
Një ekspozitë fantastike nga Admir Përvathi, një lojë ngjyrash, një larmi lëvizjesh si dhe emocionesh është ajo çfarë dallon që nga momenti që hyn në ambientet e zyrave të Credins bank falë pikturave të kësaj ekspozite të veçantë.

Admir Përvathi, një figurë e rëndësishme e artit, vjen nga një familje artistësh në qytetin e Lezhës. Talenti i tij ka spikatur që në fëmijëri ku shumë nga pikturat e tij janë botuar në revista të ndryshme. Diplomuar në akademinë e arteve, Përvathi ka demonstruar talent e dedikim në fushën e artit duke përfaqësuar Shqipërinë në ekspozita, bienale e panaire të ndryshme kombëtare e ndërkombëtare si në Austri, Romë, Stamboll, Vancouver, Selanik, Luxembourg e shumë vende të tjera. Pikturat e tij janë pjesë e fondit të shumë koleksionistëve në Shqipëri dhe në botë.

Credins bank vazhdon t’i shndërrojë ambientet e saja në

Ekspresionizmi abstrakt në pikturat e artistit Përvathi, dallon për diversitet në ngjyra, forma e linja të shumëllojshme. Veprat e tij na ri sjellin në mendje rëndësinë e lirisë së të shprehurit, spontanitetin si dhe zërin individual të koncepteve personale që secili nga ne ka. Të gjitha këto të paraqitura në një varietet teknikash e formash unike.

Credins bank përherë vlerëson artin, të bukurën e çdo forme, si dhe diversitetin që çdo artist sjell. E bëjmë me një kënaqësi të veçantë, duke dashur të japim kontributin tonë modest për të promovuar artin dhe artistët tanë, si dhe punën dhe krijimtarinë e tyre të mrekullueshme.

Të lumtur që të gjithë bashkë si staf, po dhe për çdo klient që hyn në bankën tonë, të kemi mundësi që jo vetëm t’u shërbejmë me profesionalizëm për shërbimet tona bankare, por dhe t’ua bëjmë më të këndshme klientëve tanë ardhjen në bankë.
Credins Bank do të vazhdojë rrugëtimin e bukur në mbështetje të artisteve.