BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Rajoni

Dodik i rikthehet sulmeve ndaj SHBA, akuzon ashpër ambasadorin amerikan: Ai urren serbët

Dodik i rikthehet sulmeve ndaj SHBA, akuzon ashpër ambasadorin amerikan: Ai

Udhëheqësi serb i Bosnjës Milorad Dodik akuzoi ambasadorin e SHBA në BiH Michael Murphy për "urrejtje të serbëve" ditën e djeshme, i zemëruar nga fakti që Murphy injoroi një tubim pranë Doboj.  Në fshatin Boljaniq afër Doboj, Dodik mblodhi bashkëpunëtorët e tij për të shënuar përvjetorin e "Operacionit Halyard", i cili u organizua nga aleatët në vitin 1944 gjatë Luftës së Dytë Botërore për të evakuuar pilotët e tyre nga territori jugosllav, aeroplanët e të cilëve u rrëzuan atje. Ky operacion u krye me mbështetjen e pjesshme logjistike të çetnikut Drazha Mihailoviç, por ishte vetëm një pjesë e vogël e përpjekjes së përgjithshme për të shpëtuar avionët aleatë. Sipas të dhënave të Zyrës së atëhershme të Operacioneve Strategjike të SHBA-së (OSS), pak më pak se 2400 avionë u evakuuan me sukses nga territori i ish-Jugosllavisë, nga të cilët rreth dy mijë u shpëtuan nga partizanët e Titos. Dodik dhe bashkëpunëtorët e tij pohuan të martën se 60 avionë aleatë u evakuuan nga fusha ajrore e improvizuar pranë Doboj me ndihmën e çetnikëve. Në të njëjtën kohë, Dodik pohoi se të gjithë pilotët e rrëzuar mbi një territor të pa kontrolluar nga çetnikët u ekzekutuan ose iu dorëzuan gjermanëve dhe se operacioni Halyard ishte provë se serbët "ishin gjithmonë në anën e drejtësisë dhe anti- fashizmi”. Dodik u zemërua sepse asnjë nga përfaqësuesit e autoriteteve amerikane, përfshirë ambasadorin amerikan, nuk pranoi festën e tij. "Murphy është ushqyer nga urrejtja ndaj popullit serb dhe ai nuk dëshiron ta shohë këtë", tha Dodik, i cili përdori një sërë deklaratash për të fyer brutalisht SHBA dhe ambasadorin në Bosnje dhe Hercegovinë. Këto sulme u bënë më të shpeshta pasi Dodik u sanksionua nga SHBA.

Më të lexuarat