BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Politike

Idajet Beqiri zbulon frikën më të madhe të Sali Berishës, bën paralajmërimin ‘bombë’: Kjo gjë do të ndodhë shpejt!

Idajet Beqiri zbulon frikën më të madhe të Sali

Avokat Idajet Beqiri ka folur pasojat që kanë shtetasit e shpallur non grata nga SHBA. Duke pasur në fokus rastin e fundit ku ish-kryeministri Sali Berisha u fut në listën e zezë të SHBA, Beqiri tha se çështja nuk ka të bëjë vetëm me ndalimin e hyrjes në Amerikë, por deri në sekuestrimin e pasurive.

“Vendimi për ta shpallur non grata nuk ka të bëjë vetëm me çështjen e kufijve. Problemi nuk është vetëm hyrja në SHBA. Lista e zezë mund të miratohet edhe nga BE, dhe një person i shpallur non grata nga SHBA, mund të izolohet totalisht. Përpos kalimit në kufi, një person i padëshiruar nga Amerika, nuk mund të marrë asnjë letër, asnjë porosi nga jashtë sepse çdo gjë bllokohet. Posta për ta është e ndaluar. Është e tmerrshme në çdo lloj aspekti. Por mbi të gjitha mund t’i sekuestrohen pasuritë, kjo e ka bërë Berishën e Metën të dalin nga shinat. Por ky do të jetë fati i tyre i zi, pasuritë do të sekuestrohen dhe do t’i shtohen buxhetit të shtetit. Sepse pandëshkueshmërisë në vend, i ka ardhur fundi”, u shpreh avokat Beqiri në Java.