BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Njoftime

Neptun Albania shpallet për të gjashtën herë kampion i BALFIN Volley

Neptun Albania shpallet për të gjashtën herë kampion i

Neptun Albania u shpall fitues i edicionit të nëntë të kampionatit të volejbollit të Grupit BALFIN, në një atmosferë festive, në Parkun Olimpik në Tiranë.

Kjo është hera e gjashtë nga 9 finalet ku ka marrë pjesë, që Neptun ngre kupën e kampionit, kupë e cila iu dorëzua nga zv. Presidenti i Grupit BALFIN Julian Mane.

Në finalen e katërt ndaj rivalëve historikë të ACREM, Neptun fitoi me rezultatin 3-1, duke fituar setet përkatëse 25-12, 25-11, 23-25, 25-13.

Neptun Albania shpallet për të gjashtën herë kampion i

Finalja pati grintë dhe ishte e luftuar. Të dyja skuadrat u përpoqën të jepnin maksimumin e tyre. Fillimisht loja u duke se po merrte drejtimin në favor të Neptun që i fitoi lehtësisht dy setet e para. Por ACREM reagoi me grintë duke fituar setin e tretë dhe duke e rihapur përkohësisht lojën. Por atëhere kur pritej që ACREM të vazhdonte kthesën, Neptun e vulosi fitoren duke ia dalë mbanë edhe në stetin e katërt.

Një vit më parë ishte ekipi i Mane TCI që u shpall kampion në finale me Neptun, ndërkohë që kjo e fundit rikuperoi duke u shpallur kampione në finale ndërkombëtare, ku u përfshinë edhe finalistë nga ekipet e kompanive të Kosovës.

Neptun Albania shpallet për të gjashtën herë kampion i

Dy titujt e tjerë të historikut të këtij turneu janë fituar nga Balfin dhe ACREM.

Eventi final u moderua nga Jenida Vladi e TV Scan dhe në ceremoninë e festimit u dhanë edhe çmime të tjera.

Jumbo mori titullin e ekipit “Fair Play”.

Flora Kaca e ACREM  u shpall lojtarja më e mirë femër.

Neptun Albania shpallet për të gjashtën herë kampion i

Alban Skënderaj i Neptun mori titullin e “Lojtarit më të Vlerësuar” të kampionatit.

Kliton Saraçi i Elektro-Servis mori çmimin e “Shuterit më të mirë”.

Ky kampionat ka një rëndësi të madhe për Grupin BALFIN, pasi përveç socializimit dhe forcimit të frymës së skuadrës mes punonjësve, si dhe jetesë së shëndetshme, ai përfaqëson më së miri një prej vlerave themelore të Grupit, atë të “Bashkëpunimit”.

Neptun Albania shpallet për të gjashtën herë kampion iNeptun Albania shpallet për të gjashtën herë kampion i