BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Politike

“Ujkut politik nuk mund t’i kërkohet të sillet si...”, anëtari i Partisë Demokratike zbulon planin e fshehtë të Sali Berishës: Ja çfarë e sjell në pushtet. Do të afrojë...

“Ujkut politik nuk mund t’i kërkohet të sillet

Anëtari i Partisë Demokratike Roland Bejko për të komentuar temën “Akuzat e Berishës kundër Bashës”

Në fjalën e tij në Breaking Bejko është shprehur hapur Foltores së Berishës dhe retorikës së tij politike teksa e ka cilësuar atë si një ujk politik.

Ndër të tjera anëtari I Partisë Demokratiker ka treguar se një retorikë të tillë Berisah e mbanë për të afruar pranë vetes ilitant të dëshpëruar.

“Ujkut politik nuk mund ti kërkohet të sillet si qingj politik.

Berisha ka strategji dhe ligjërim politikë që i ka kaluar koha. Perspektiva e revolucionit nuk është strategjia për të ardhur në pushtet, por është prespektiva e negociatave ajo që e sjellë Berishën në pushtet.

Vetë Berisha në opozitën e kaluar, nuk erdhi me protesta të pafundme, ai erdhi në pushtet në kohën që u fut në rrjetin institucional të të bërit politik.

Berisha këtë ligjërim politik kaq të ashpër e bën se e ka në natyrën e tij, por edhe se do të afrojë militant të dëshpëruar rreth vetes.”- tha Bejko.