BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x

Politike

Zgjedhjet e 25 prillit/ Aleati i Bashës tregon taktikën që po përdor LSI dhe bën deklaratën që nuk pritej: PD na ka marrë vota gjithmonë...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Aleati i Bashës tregon taktikën që po

Kryetari i republikanëve, Fatmir Mediu tha se në 2009 dhe në 2013 PD i ka marrë mijëra vota PR, për të nxjerrë deputetë.

Më tej Mediu tha se LSI e ka taktikë të saj koalicionin me PD dhe PS, duke marrë vota të majta dhe të djathta, duke thënë disi me thumbim se dhe PR duhet ta konsiderojë këtë gjë.

Mediu: Kam raste konkrete kur partitë e mëdha i kanë marrë vota partive të vogla, jo e anasjellta. Në 2009 PR me 32 mijë vota mori 1 deputet, ndërsa PD mori 1 deputet me 8 mijë vota. Në 2013 PR me 18 mijë vota mori 1 deputet, ndërsa PD e mori 1 deputet me 8500 vota. Janë vota që i kanë shkuar PD për t’u kthyer në mandate. Prandaj po them që është e rëndësishmë që të kemi patformën e përbashkët politike. Ka të drejtë LSI që thotë se nuk dua ta humbas identitetin tim politik. Dhe nuk duhet thënë se merr vota majtas djathtas, ajo është taktikë e tyre. Ndonjëherë e mendoj që ta kishim ndjekur dhe ne si PR. Nuk është e vështirë për të vendosur se si do të dalë opozita në zgjedhje.