Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ambasadorja kosovare Çitaku takohet me Ivanka Trump

Postuar: 16/11/2018 - 15:21

Vlora Çitaku, ambasadore e Kosovës në SHBA, është takuar djeme Ivanka Trump, të bijën e presidentit amerikan Donald Trump. 
 
Çitaku ishte pjesë e një mbledhje me ambasadorë të tjerë në Washington. Për takimin ambasadorja e Kosovës ka shkruar në rrjetin social Facebook.   
      
“Ishte nder që pata mundësinë të ndaj me Ivanka Trump dhe kolegët e mi ambasadorë të akredituar në Washington DC, punën e jashtëzakonshme që USAID dhe MCC janë duke bërë për fuqizimin e grave dhe shtyrjen përpara të pjesëmarrjes së grave në ekonominë e Kosovës”, ka shkruar ajo.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/05/2019 - 15:17

Në shënimin e 20 vjetorit të Masakrës së Dubravës, një delegacion i Lëvizjes i prirë nga kryetari Albin Kurti, deputetë dhe ish të burgosur politik vizituan hapësirat e burgut, ku bënë homazhe në nderim të burgosurv

Postuar: 22/05/2019 - 15:16

Pas ftesës nga kryetari i LDK, Isa Mustafa për të diskutuar lidhur me mocionin për rrëzimin e Q

Postuar: 22/05/2019 - 15:04

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, sot ka vizituar familjarët e

Postuar: 22/05/2019 - 13:53

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, më 24 maj do paraprijë d

Postuar: 22/05/2019 - 13:03

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjithnjë ka treguar se është shumë sportiv dhe vazhdimi

Postuar: 22/05/2019 - 08:39

Filluan takimet për “ fshesën” e paralajmëruar nga kryeministri.

Postuar: 22/05/2019 - 08:20

Kirurgët e Spitalit të Përgjithshëm në Strugë, edhe pse të infektuar me fruth, kanë bërë operacio