BREAKING NEWS

Mblidhet sërish Task Forca, Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin zyrtar për 8 rastet e dyshuara me koronavirus në Shqipëri

Mblidhet sërish Task Forca, Ministria e Shëndetësisë del me
x

rajoni-lifestyle

Ambasadorja kosovare Çitaku takohet me Ivanka Trump

Ambasadorja kosovare Çitaku takohet me Ivanka Trump
Vlora Çitaku, ambasadore e Kosovës në SHBA, është takuar djeme Ivanka Trump, të bijën e presidentit amerikan Donald Trump. 
 
Çitaku ishte pjesë e një mbledhje me ambasadorë të tjerë në Washington. Për takimin ambasadorja e Kosovës ka shkruar në rrjetin social Facebook.   
      
“Ishte nder që pata mundësinë të ndaj me Ivanka Trump dhe kolegët e mi ambasadorë të akredituar në Washington DC, punën e jashtëzakonshme që USAID dhe MCC janë duke bërë për fuqizimin e grave dhe shtyrjen përpara të pjesëmarrjes së grave në ekonominë e Kosovës”, ka shkruar ajo.