Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rita Ora vjen në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

 Rita Ora vjen në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

Postuar: 12/01/2018 - 17:23

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore teksa institucionet janë duke përgatitur një festë të madhe.
 
Ndonëse ende nuk janë bërë të ditura aktivitetet shtetërore që do të mbahen atë ditë, një nga surprizat që i pret qytetarët e Kosovës është konfirmimi i pjesmarrjes së këngëtares botërore me origjine kosovare Rita Ora. 
 
Më 17 shkurt ajo ka thënë se do të vijë me avionin privat të zëvendëskryeministrit të Kosovës, Behgjet Pacolli.
 
Jetlir Zyberaj, këshilltar i zëvendëskryeministrit Pacolli e ka konfirmuar këtë lajm. “Rita Ora do të vije në Kosovë për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë. Jemi dakorduar që ajo do të vijë me avionin privat të zotit Pacolli. Pra zoti Pacolli i ka ofruar mundësinë që të vije me avionin e tij pasi që ajo është ambasadore e Kosovës që përfaqëson vendin më së miri nëpër botë”, ka thënë ai.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Serbi, gjykata dënon tetë ish-ushtarë për masakrën e kroatëve në Vukovar

Postuar: 15/01/2018 - 18:32

Gjykata e apelit të Beogradit ka dënuar sot me një total prej 101 vite burg, tetë ish-ushtarakë serbë të Mbrojtjes  Territoriale të Vukovarit, asokohe pjesë e ushtrisë së Jugosllavisë, për vrasjen masive të rreth 200 kroatëve në fshatin Ovcara, pas rënies së Vukovarit në lindje të Kroacisë në 1991.
Raporti i BE: Serbia, Mali i Zi do anëtarësohen në 2025

Postuar: 15/01/2018 - 18:12

Mali i Zi dhe Serbia duhet të jenë gati për anëtarësim në Bashkimin Evropian më 2025, ndërsa Shqipëria, Bosnja, Kosova dhe Maqedonia, duhet të përparojnë ndjeshëm në rrugën e
Përkujtohen viktimat e masakrës së Reçakut

Postuar: 15/01/2018 - 17:20

Në komunën e Shtimjes në Kosovë, është mbajtur sot një akademi përkujtimore për Reçakun, ku 19 vjet më parë, forcat serbe patën vrarë 45 civilë shqiptarë.
Incident në Shkup, rrahje masive mes tifozëve maqedonas dhe atyre shqiptarë

Postuar: 15/01/2018 - 16:50

Një incident në një ndeshje basketbolli ka ndodhur të dielën në Shkup mes disa tifozëve maqedonas dhe një grupi shqiptarësh.
Vetëvendosja nis konferencën, të pranishëm edhe të dorëhequrit

Postuar: 15/01/2018 - 16:49

Kryesia dhe Grupi Parlamentari i Vetëvendosjes ka nisur nga puna me takimet për të diskutuar mbi problematikat e fundit në parti.
 
Bastoret, sedativët psikologjikë të Maqedonisë

Postuar: 15/01/2018 - 16:42

Në tërë Maqedoninë punojnë mbi 450 bastore sportive të regjistruara, ndërsa 46 për qind apo gati gjysma e popullatës janë frekuentues të rregullt të bastoreve sportive.
Lavrov: Do ta pranojmë marrëveshjen Maqedoni-Greqi për emrin

Postuar: 15/01/2018 - 16:36

Shefi i diplomacisë ruse Sergei Lavrov ka deklaruar se zgjidhjen e re të çështjes së emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë do ta pranojë edhe Rusia.