Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Greqi, kampionët e AEK Athina humbasin pikë prej dhunës së fansave

Greqi, kampionët e AEK Athina humbasin pikë prej dhunës së fansave

Postuar: 12/10/2018 - 17:59

Autoritetet sportive në Greqi thanë sot se kampionët në fuqi AEK Athina do të humbasin tre pikë, do të gjobiten 73,250 euro ($85,000) dhe do të luajnë dy ndeshje në shtëpi pa spektatorë, si dënim për sjelljen e mbështetësve të tyre në një prej ndeshjve të fundit.
 
 Dënimetu dhanë sot nga gjykata sportive por nuk pritet të kenë efekt derisa të dëgjohen në apel.
 
Tifozët e AEK u përleshën me policinë në Stadiumin Olimpik, lëshuan gurë dhe shishe benzine gjatë ndeshjes së të dielës kundër rivalëve kryeqytetas Olympiakos. Ndeshja përfundoi barazim 1-1.
 
PAOK i Selanikut aktualisht udhëheq ligën greke me 16 pikë nga gjashtë ndeshje, me pikë të barabarta me Atromitos. Ndërsa AEK e Olympiakos i ndjekin me 13 pikë secila.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2018 - 11:19

Një zyrtar i Policisë së Kosovës nga komuniteti serb ishte akuzuar nga Prokuroria e EULEX-it në vitin 2014, nën dyshimin se kishte dhunuar qytetaren Vasfije Krasniqi-Goodman, të njohur si Buqja në prill të vitit 1999.

Postuar: 18/10/2018 - 07:24

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka pranuar dje dorëheqjen e ministrit të Jashtëm, Nikos Ko

Postuar: 17/10/2018 - 22:32

 Gjykata ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji ndaj të pandehurve me

Veseli merr mbështetjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave

Postuar: 17/10/2018 - 19:41

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, është pritur sot në një takim të po
Marrveshja e emrit, Hahn: Durimi i Greqisë i ka kufijtë e tij

Postuar: 17/10/2018 - 19:38

Komisioneri për Zgjerim i BE, Johannes Hahn, në një intervistë për “Euroactiv”, shp
Deputetët e VMRO-së heqin dorë nga debati në Parlament, do të votojnë kundër

Postuar: 17/10/2018 - 19:32

Deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe të koalicionit "Për Maqedoni më të mirë" sot në koordin
Kërcënon Vuçiç: Largimi i UNMIK na detyron të mbrojmë njerëzit tanë në Kosovë

Postuar: 17/10/2018 - 19:29

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, tha sot se thirrja e SHBA për tërheqjen e misionit paqeruajtë