Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kosovë-Danimarkë, deputeti Milaim Zeka shkoi Kopenhagen, mendoi se loja luhet atje

Postuar: 21/03/2019 - 22:00

Mediat kosovare raportonin sonte çudinë e deputetit të Nismës për Kosovën, Milaim Zeka I cili ka dale huq keq sa i përket përballjes Kosovë- Danimarkë, teksa, duke menduar se përballja zhvillohet në skandinavi, ka udhëtuar për në Danimarkë.
 
Në pa mundësi për të qenë prezent në këtë përballje, Zeka përballjen Kosovë- Danimarkë e ndoqi përmes televizionit në qytetin e Kopenhagenit.
 
“Tuj mendu qe loja eshte ne Danimarke. Kam ardhe ne Kopenhagen, tuj mendu qe ketu ashte ndeshja.
 
Me Isak Bunjakun edhe Besim Mehmetin, edhe plote danez duke shiku ndeshjen. Shume krenar me djemte tone!!!’’, ka shkruar ai.
 
Ndryshe, Kosova ka barazuar 2-2 me Danimarkën në stadiumin e qytetit “Fadil Vokrri”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 18:11

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me familjarët e 86 të vrarëve dhe të zhdukurve në masakrën e Kralanit të 4 prillit të vitit 1999.
 

Postuar: 24/04/2019 - 16:57

Ish ministri i Shëndetësisë së Kosovës është dënuar me 2 vjet e gjashtë muaj burg.

Postuar: 24/04/2019 - 15:38

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tha sot për problemet në zgjedhjen e kreut të B

Postuar: 24/04/2019 - 15:27

Lëvizja Vetëvendosje para protestës së paralajmëruar për ditën e premte para Prokurorisë së Sht

Postuar: 24/04/2019 - 15:20

Të gjithë e konsumojmë një kafe në ditë, ndoshta edhe dy apo tri, por ky rast që do iu tregojmë n

Postuar: 24/04/2019 - 15:12

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë se zgjedhjet që do të mbahen në veri të

Postuar: 24/04/2019 - 12:43

Transferime nga vendi i punës dhe aferë dashurie në zyrën e një gjykatësi të Gjykatës Themelore S