Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Plan i fëlliqur i shqiptarëve kundër ‘Crvena Zvezdës’”/ Mediat serbe me tërbim ndaj Kosovës, e quajnë provokim të hapur

Postuar: 09/10/2019 - 15:31

Mediat serbe kanë reaguar ashpër ndaj vendimit të Federatës së Futbollit të Kosovës për të mos lejuar zhvillimin e ndeshjes mes ekipit serb të Trepçës në Mitrovicë dhe ekipit të Crvna Zvezdës.

Pasi nuk dha leje për zhvillimin e ndeshjes, federata i kërkoi policisë që të mos lejojë futjen e futbollistëve në territorin e Kosovës për të shmangur çdo problem.

Mirëpo kjo është lexuar si provokim nga mediat serbe, të cilët e kanë cilësuar si "një plan të fëlliqur të shqiptarëve ndaj serbve dhe skuadrës së tyre".

"Kurir" shkruan se lojtarët e kampionëve serbë nuk u lejuan që të futeshin në territorin e Kosovës me forca speciale.

"Ata kishin vendosur forca speciale në doganë si edhe më pas gjatë rrugës, të cilët kishin në dorë fletë arreste për futbollistët tanë", vijon Kurir.

Pasi qendruan disa momente në doganë, ndërkohë që protestonin, futbollistët serbë janë kthyer mbrapsht për në Beograd. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 22:30

Rreth 2 muaj pas zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, partitë fituese, Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë përafruar qëndrimet për ndarjen e posteve qeveritare dhe pritet që brenda kësaj jave të formali

Postuar: 12/12/2019 - 16:47

Përkundër faktit se kanë kaluar më shumë se dy muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve të 6 tetorit, L

Postuar: 12/12/2019 - 16:23

Xhudo kosovare triumfon edhe aty ku nuk e njohin si shtet.

Postuar: 12/12/2019 - 15:42

Gjykata Kushtetuese e Kosovës me anë të një njoftimi ka treguar se ka pezulluar deri më 30 mars t

Postuar: 12/12/2019 - 15:22

Senati i Universitetit të Beogradit në mënyrë unanime ka vendosur që të anulojë mbrojtjen e dokto

Postuar: 12/12/2019 - 14:55

Kryeministri Zoran Zaev në deklaroi se “këto ditë do të merret vendimi se kush do të emër

Postuar: 12/12/2019 - 11:04

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur të fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategor