Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Kathimeri”: Bisedimet për çështjen e emrit janë ngadalësuar

“Kathimeri”: Bisedimet për çështjen e emrit janë ngadalësuar

Postuar: 13/03/2018 - 16:04

Sipas gazetës greke “Kathimerini”, pas një ritmi të shpejtë, bisedimet ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë, për çështjen e emrit janë ngadalësuar shumë.
 
Mbase kjo mund të jetë edhe arsyeja e shtyrjes së vizitës së paralajmëruar të ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias, në Shkup, që si qëllim e ka edhe fluturimin e parë të drejtpërdrejtë Athinë-Shkup, pas thuajse 12 vitesh.
 
Vizita e Kotzias në Shkup nuk pritet të ndodhë as këtë javë, pasi që ai do të mbaj një ligjëratë në Universitetin Tafts në Boston.
 
Madje, “Kathimerini” shkruan se vizita e Kotzias në Shkup mund të mos ndodhë në muajin mars.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 13:01

Një ditë pas deklaratave të zëvendësministres së Drejtësisë së Kosovës, Vesna Mikiq, që NATO kishte kryer gjenocid ndaj serbëve, kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë vendim për ta liruar atë nga detyra.

Postuar: 24/03/2019 - 23:00

Me gradën “Majore”, pilotja amerikane, Nicole Malachowski, është dekoruar me medaljet

Postuar: 24/03/2019 - 19:00

Me rastin e 20-vjetorit të bombardimeve të NATO-së në ish-Jugosllavi, të cilat çuan në çlirimin e

Postuar: 24/03/2019 - 18:51

 Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos gjatë një fjalimi me rastin e 25 marsit, Ditës së

Postuar: 24/03/2019 - 16:54

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen ka ndodhur në Kosovë.Aksidenti mësohet se ka ndodhur mes

Postuar: 23/03/2019 - 21:57

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli duke kujtuar 2

Postuar: 23/03/2019 - 19:27

Ndërron jetë gazetarja e medias online “Telegrafi”, Qendresa Rashiti Hulaj.