BREAKING NEWS

“Ti je dashnorja e…”/ ‘Çmendet’ Flamur Noka, hedh akuza të rënda Elisa Spiropalit, si reagoi ministrja: Rri aty ku të ka hije, dukesh si shkopi …

“Ti je dashnorja e…”/ ‘Çmendet’ Flamur
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat ‘bombë’ dhe paralajmëron Sali Berishën: Ja si gënjeu stafi i tij i çoroditur dhe i trembur

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat
x
BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x

Rajoni

1 milionë euro do ishte shpërblimi/ Zbardhen detaje të reja për skenain e frikshëm, Vuçiç do vritej nga një…! Porositësi i atentatit ishte presidenti... Ja plani për eliminimin, serbët kërkojnë këtë emër të njohur

1 milionë euro do ishte shpërblimi/ Zbardhen detaje të reja

1 milionë euro do të ishte shpërblimi për vrasësin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç në shkurtin që po vjen, pikërisht gjatë nisjes së fushatës për zgjedhje. Mediat serbe kanë hulumtuar lidhur me informacionin për vrasjen, duke mësuar se për vrasjen e presidentit të Serbisë është punësuar një profesionist nga Çeçenia. Emri nuk është bërë ende me dije por ekzekutori është një vrasës profesionisht me përvojë të madhe në luftat që ka kaluar vendi i tij e me precizion të paparë në përdorimin e snajperit.

Çeçeni, ishte punësuar nga një nga liderët e klanit “Kavaç”, Radoje Zvicer, i njohur me pseudonimin Miki Plavi Debeli, i cili ndodhet në arrati. Por autoritetet serbe e kërkojnë. Ka dyshime që ai mund të ketë ikur në vendet e Amerikës Latine, por mendohet se në fakt është më i sigurtë në Mal të Zi. Kjo edhe sepse i ruhet grupit rival që do ta ekzekutojë.

“Zvicer fshihet jo vetëm nga policia, por edhe nga anëtarët e grupit rival, të cilët e mbajnë nën kontroll prej kohësh. Kur i shpëtoi kurthit në Kiev, pasi doli nga spitali, u kthye në Mal të Zi. Ishte vendi më i sigurt për të. Prej aty ai menaxhonte kontrabandën e kokainës. Aty aii kishte mbrojtjen e majës së shtetit,”-thotë burimi për mediat serbe.

Alarmi për atentatin ndaj Vuçiç u dha nga Europoli më 14 janar për autoritetet serbe, të cilat kanë marrë masa. Ndërkohë që dyshohet se porositësi i atentatit ishte presidenti malazez Milo Gjukanoviç, i cili po bashkëpunon ngushtë me liderin e arratisur të klanit Kavac, Zvicer.

Marrë nga Alo! 

Më të lexuarat