BREAKING NEWS

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm për Shqipërinë: Varet nga Rama dhe...

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga qeveria e përplasjet me Ramën: S'kishte vend për dy

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të Kinës që po alarmon NATO: Pas Putinit, ja “tërmeti” që do të shkaktojë Xi Jinping 

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon paralajmërimin ‘bombë’

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares (EMRI)

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon menjëherë policia dhe zbardh detajet zyrtare: Lënda plasëse ishte vendosur në …

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet/ Kush ishte objektivi? Tritol hotelit në pronësi të ish-drejtorit të Aluiznit. Ja posti drejtues që mban (Emri)

Zbardhen detajet/ Kush ishte objektivi? Tritol hotelit në pronësi
x
BREAKING NEWS

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë, zbardhen informacionet e para

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë,
x

Rajoni

1 vit nga vrasja e makabre e 21-vjeçares Caroline në Glyka Nera, Gjykata e Athinës jep vendimin përfundimtar për pilotin grek

1 vit nga vrasja e makabre e 21-vjeçares Caroline në Glyka Nera,

Babis Anagnostopoulos, piloti 33-vjeçar i akuzuar për vrasjen e gruas së tij Caroline Crouch më 11 maj 2021, u shpall fajtor nga Gjykata e Athinës.

Sipas Protothemës, ai u shpall fajtor për vrasje me dashje në një gjendje të qetë shpirtërore, pra pa u njohur për vrullin mendor, abuzimin me kafshët dhe për dy kundravajtjet e tjera me të cilat përballet.

Megjithatë, vendimi i drejtësisë greke nuk ka arritur të ngjallë reagimin Anagnostopoulos, i cili ka mbetur pa shprehje në atë që tha kryetari i gjykatës.

 

Më të lexuarat