BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x
BREAKING NEWS

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me deklaratën shokuese dhe iu ‘pret’ shpresat shqiptarëve ilegal: Ndalojini dhe kthejini pasi janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me
x

Rajoni

15-vjeçarja mes tmerrit e maktheve! I panjohuri e kërcënon me jetën e familjes, e mitura detyrohet t’i dërgojë foto nudo

15-vjeçarja mes tmerrit e maktheve! I panjohuri e kërcënon me

Një adoleshente ka denoncuar në polici se ka rënë pre e shfrytëzimit dhe ngacmimit seksual në internet.

15-vjeçarja ka thënë në polici se një person i huaj e kërcënuar me jetën e familjes, në mënyrë që e mitura t’i dërgonte foto lakuriq.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në ishullin grek, Rodos. Siç raportojnë mediet vendase, 15-vjeçarja ka pranuar një ftesë miqësie nga një i panjohur në rrjetin social, Instagram, me të cilin ka nisur të bisedojë nëpërmjet mesazheve.

Gjatë bisedave, i panjohuri e kërcënonte adoleshenten me jetën e familjareve të saj, nëse kjo e fundit nuk i dërgonte foto nudo. E panikosur dhe me frikë se familjes së saj do i ndodhte diçka e keqe, 15-vjeçarja ka pranuar t’i dërgojë foto lakuriq të panjohurit në Instagram.

Kërcënimet vazhduan më tej, shkruan protothema.gr. 

I panjohuri i kërkonte më shumë foto lakuriq 15-vjeçares, duke e kërcënuar se nëse nuk i dërgonte, fotot e saj nudo do publikoheshin gjithandej në internet. Ky ka qenë momenti kur 15-vjeçarja ka marrë guximin t’i bëjë bllok në Instagram të panjohurit dhe të njoftojë prindërit.

Më pas e mitura ka shkuar në polici e shoqëruar me prindërit ku ka denoncuar rastin e shfrytëzimit seksual në Instagram. Policia po punon për kapjen e autorit.