BREAKING NEWS

Humb betejën me koronavirusin 59-vjeçari nga Tepelena, kishte probleme me frymëmarrjen dhe temperaturë të lartë

Humb betejën me koronavirusin 59-vjeçari nga Tepelena, kishte
x

Rajoni

152 raste të reja me COVID-19 dhe 70 të shëruar në Maqedoninë e Veriut

152 raste të reja me COVID-19 dhe 70 të shëruar në

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Maqedonisë së Veriut nga 1077 testime të realizuara 152 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona.

Shkup-39, Kumanovë-20, Dibër-8, Shtip-14, Prilep-1, Tetovë-9, Strugë-13, Manastir-5, Ohër-3, Kavadarc-5, Gostivar-15, Gjevgjeli-3, Strumicë-4, Radovish-1, Koçan-1, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-2, Dellçevë-3, Kratovë-1, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-2.

Instituti i Shëndetit Publik sot ka regjistruar 70 pacient të shëruar nga koronavirusi. Shkup-23, Kumanovë-8, Shtip-6, Tetovë-10, Gostivar-10 dhe Sveti Nikollë-13.