BREAKING NEWS

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt SHBA dhe jep lajmin e madh për qytetarët

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt
x

Rajoni

641 persona kanë rezultuar pozitiv me covid-19 në Maqedoninë e Veriut

641 persona kanë rezultuar pozitiv me covid-19 në Maqedoninë e

Në Maqedoninë e Veriut, brenda 24 orëve të fundit nga 2668 testime, 641 persona kanë rezultuar pozitiv me covid-19. Shkup-325, Kumanovë-26, Dibër-1, Shtip-25, Prilep-38, Tetovë-25, Strugë-5, Veles-10, Manastir-14, Ohër-10, Kvadarc-25, Gostivar-11, Gjevgjeli-20, Strumicë-24, Kriva Pallankë-9, Radovish-5, Krushevë-1, Koçan-10, Probishtip-3, Demir Hisar-2, Pehçevë-2, Berovë-3, Vallandovë-3, Vinicë-3, Dellçevë-2, Kratovë-3, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-18, Resnjë-8 dhe Negotinë-7. ISHP ka regjistruar 233 pacientë të shëruar nga koronavirusi, ndërkaq betejën me virusin e kanë humbur 12 pacientë.