BREAKING NEWS

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas gabimit të pafalshëm që...

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas
x

Rajoni

8 viktima dhe 198 të infektuar në 24 orët e fundit, zbardhet bilanci ditor në Maqedoninë e Veriut

8 viktima dhe 198 të infektuar në 24 orët e fundit, zbardhet

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se 8 persona kanë humbur jetën dhe 198  raste të reja janë konfirmuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.

Me shifrat e sotme, bilanci i përgjithshëm i personave të infektuar deri më tani ka shkuar në 7,975 persona nga 3,828   testime të realizuara, ndërsa prej fillimit të shpërthimit të pandemisë e deri më tani numri total i viktimave ka shkuar në 376 persona.

Lajmi i mirë është se në 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 120  persona duke e çuar në të 4,080  tjerë numrin e përgjithshëm të pacientëve që janë rikuperuar. Po ashtu sipas të dhënave bëhet e ditur se në gjendje kritike për jetën janë 55 pacientë.