Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Rajoni

A do ta heqë taksën 100% ndaj Serbisë Albin Kurti? Baton Haxhiu zbulon detajin e fortë të kryeministrit të ri

A do ta heqë taksën 100% ndaj Serbisë Albin Kurti? Baton Haxhiu

Analisti Baton Haxhiu ka folur për taksën 100% të vendosur nga  ish-kryeministri, Ramush Haradinaj ndaj Serbisë. Ai shprehet se Kurti nuk ka rrugë tjetër përveç se ta heqë, pasi tani nuk i tolerohet më diskursi populist.Ndërsa duke folur për sfidat e ardhshme të Kurtit si Kryeministër, z. Haxhiu përmendi dialogun dhe paramarrëveshjen me Serbinë.

“Kushtet e negociatave me Serbinë i përcakton Grenell (ambasadori amerikan) dhe mesa po kuptoj nga  gjuha, Kurti duhet të mësohet me idenë se në këto negociata do të duhet të shkojë me Thaçin”-tha ai për Euronews Albania.