BREAKING NEWS

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e antimafias italiane, paralajmëron Artan Hoxha dhe zbulon emrin kush është ‘peshku i madh’

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e
x

Rajoni

A do ta marrim vaksinën ruse ‘Sputnik V’? Vuçiç merr vendimin e prerë dhe del me mesazhin e fortë

A do ta marrim vaksinën ruse ‘Sputnik V’? Vuçiç

"Nuk do ta marrim vaksinën ruse “Sputnik V”, pa miratimin e institucioneve serbe të shëndetësisë, kështu ka deklaruar presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

“Para se të mbarojë viti në vendin tonë pritet të arrijnë edhe sasitë e para të vaksinës ruse ‘Sputnik V’, por kjo nuk do të thotë asgjë, gjersa ta marrim lejen nga institucionet tona të shëndetësisë”-tha Vuçiç

Ai gjithashtu shtoi se duke filluar nga 4 janari do të vijë një kontigjent prej 77 mijë doza të vaksinës Pfizer në Serbi. 

“Një kontigjent i vaksinave të Pfizer po vjen nga 4 janari. Deri më 27 janar, do të arrijnë gjithsej 77 mijë doza. Me këtë do të bëhët vaksinimi i të moshuarëve në shtëpitë e pleqve, punonjësit shëndetësor dhe ata nuk kanë pasur COVID-19”, tha ai.

Vuciq tregon se me vaksinën anti-COVID-19 të prodhuesit Pfizer, do t’i vaksinoj personelin shëndetësor dhe të moshuarit.