BREAKING NEWS

Çfarë dyshohet? SPAK shtrinë hetimin edhe jashtë Shqipërisë për Arben Ahmetajn

Çfarë dyshohet? SPAK shtrinë hetimin edhe jashtë
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që tregon lidhjet ruse të Monika Kryemadhit dhe pagesat nga kompanitë e njerëzve të Vladimir Putinit

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që
x
BREAKING NEWS

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën, ja si koalicioni i “non gratave” po shkon në zgjedhjet e 14 majit me ngjyrat e flamurit rus

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën,
x
BREAKING NEWS

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e Madhe në Nju Jork kërkon konfiskimin e pronave dhe zbulon fakte të reja tronditëse për Agron Nezën

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e
x
BREAKING NEWS

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën, kërkohet bllokim vizash për “listën e zezë” të Amerikës

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi të ardhurat dhe gjendja ekonomike shkaktojnë debate të forta në Kuvend, opozita akuza qeverisë për mungesë transparence dhe shpopullimin e vendit

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i bashkisë së Bulqizës

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i
x
BREAKING NEWS

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po punojmë për...

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po
x

Rajoni

A do të dërgojë Greqia tanke Leopard në Kiev? Kryeministri Mitsotakis zbulon vendimin e prerë

A do të dërgojë Greqia tanke Leopard në Kiev? Kryeministri

Greqia nuk do të furnizojë Ukrainën me tanke Leopard për shkak të tensioneve me Turqinë. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis gjatë një vizite në Japoni, raportojnë mediat japoneze dhe televizioni shtetëror grek ERT .

"Ne nuk do të dërgojmë Leopard-2 për arsyen e thjeshtë se ato janë absolutisht të nevojshme për strategjinë tonë të mbrojtjes," shpjegoi Mitsotakis.

Marrëdhëniet midis Greqisë dhe Turqisë po kalojnë një fazë shumë të tensionuar për shkak të mosmarrëveshjes për ujërat territoriale në Detin Mesdhe lindor. Greqia ka më shumë tanke Leopard se çdo vend tjetër në Evropë: rreth 350 Leopard 2 dhe 500 Leopard 1.

 

Më të lexuarat