BREAKING NEWS

“Nëse SPAK nuk heton…”/ Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron arrestime të politikanëve: Ja lista e ministrave që përfundojnë në burg

“Nëse SPAK nuk heton…”/ Kryemadhi plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe nxjerr aferën me firmën e Edi Ramës: Arben Ahmetaj...

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe
x
BREAKING NEWS

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”, Kryehetuesi i komunizmit zbulon pse kërkohej arrestimi i gjyshit të Edi Ramës

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”,
x
BREAKING NEWS

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe gjëra të tjera që nuk i kam publikuar ende, institucionet nuk më kthejnë përgjigje edhe pse...

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe
x
BREAKING NEWS

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i bën thirrje qeverisë: Kjo vjen si rrjedhojë e...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja e Ilir Metës

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë: Ja cili është kryebashkiaku që nuk do rikandidojë dot në zgjedhjet e ardhshme pasi do të jetë nën hetim

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë:
x

Rajoni

Abazoviç i përgjigjet ftesës për “Ballkanin e Hapur”, Vuçiç paralajmëron ndryshimin e madh për Serbinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë

Abazoviç i përgjigjet ftesës për “Ballkanin e

Po bëhet mëse e qartë se Mali i Zi, nën qeverisjen e shqiptarit Dritan Abazoviç, do i bashkohet nismës rajonale, por fort të kontestueshme, “Ballkani i Hapur”. Së fundi, gjatë një aktiviteti në Podgoricë, ai tha se do të marrë pjesë në takimi ne radhës që do të zhvillohet në Ohër, duke theksuar se edhe pse Mali i Zi nuk i është bashkuar kësaj nisme, ka marrë pjese në takimet si vëzhgues. Më tej, ai dhe të kuptuar se nuk ka më vend për refuzim. “Personalisht mendoj se çdo iniciativë rajonale e cila mundet të përshpejtojë integrimet evropiane, jo vetëm të Malit të Zi por krejt rajonit, është diçka që ne duhet të pranojmë. Në anën tjetër, nëse dikush dëshiron të zëvendësojë integrimet evropiane, ne nuk jemi te interesuar. Por, unë ende nuk e kam dëgjuar një argument të vlefshëm që ‘Ballkani i Hapur’ nuk është i mirë për Malin e Zi”, arsyetoi Abazoviç. Reagimi i tij erdhi pas ftesës që i bëri presidenti serb Vuçiç për t’iu bashkuar kësaj nisme. Presidenti Vuçiç u shpreh se po përgatisin “gjëra të mëdha” për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. “Po përgatisim gjëra të mëdha për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut”, tha Vuçiç, pas bisedimeve me partnerët nga të dy vendet për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur”, raporton Tanjug. “Ballkani i Hapur është iniciativa më e mirë për popujt e Ballkanit”, shtoi ai.  Nisma “Ballkani i Hapur” është vazhdimësi e “Mini-Shengenit” ballkanik, prezantuar në Novi Sad më 10 tetor të vitit 2019. Deri më tani, kësaj nisme janë bashkuar vetëm Shqipëria, Serbia dhe Maqedoni e Veriut. Kosova dhe Bosnja nuk e mbështesin atë, pikërisht nga faktori serb në të.

Më të lexuarat