BREAKING NEWS

A u takua me Tom Doshin në Kryeministri? Flet Edi Rama

A u takua me Tom Doshin në Kryeministri? Flet Edi Rama
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Edi Rama reagon sërish

Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Edi Rama reagon sërish
x
BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin, rritje page nga muaji i ardhshëm për këto kategori! Kryeministri Edi Rama tregon kush përfiton

Qeveria merr vendimin, rritje page nga muaji i ardhshëm për këto
x
BREAKING NEWS

Gazeta “SOT” zbardh të plotë vendimin e Genc Rulit për t’i dhuruar ish-kompleksin “Partizani” dhëndrit të Sali Berishës

Gazeta “SOT” zbardh të plotë vendimin e Genc Rulit
x
BREAKING NEWS

Mediat serbe akuza Vuçiçit se vëllazëria me Ramën lidhet nga aferat dhe Soros, Perëndimi do ketë paketë surprizë

Mediat serbe akuza Vuçiçit se vëllazëria me Ramën
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim nuk ndalet, zbarkon në kryesinë e Kuvendit, ja kush janë dy emrat e njohur të politikës që do takojë

Yuri Kim nuk ndalet, zbarkon në kryesinë e Kuvendit, ja kush janë
x
BREAKING NEWS

Skenarë tmerri për Vladimir Putinin, paralajmërimi i gjeneralit amerikan: Rusia do të humbasë Donbasin dhe Krimenë, ja çfarë e pret “Carin” deri në vitin 2023

Skenarë tmerri për Vladimir Putinin, paralajmërimi i gjeneralit
x
BREAKING NEWS

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 persona/ Prokuroria del me njoftim: Të përfshirë dhe zyrtarë!

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 persona/ Prokuroria del me njoftim:
x

Rajoni

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç mohoi çdo lidhje me organizata kriminale. Ai kërkoi nga Prokuroria Speciale e Shtetit që të hetojë lajmin ku shkruhej se ka marrë telefona të koduar përmes një prej grupeve kriminale në Ballkan. Në lajm thuhet se anëtarët e një prej klaneve më famëkeqe ballkanike përdorin telefonat e koduar për Abazoviçin.“I bëj thirrje Prokurorisë Speciale të Shtetit që të hetojë të gjitha akuzat e mjegullta që lidhen me emrin tim, të publikuara nga një portal, përgjegjës për kryerjen e fushatës më të ndyrë kundër meje në periudhën e ardhshme, të ngjashme në atë të gushtit 2020”, ka thënë ai. I pari i qeverisë malazeze tha se beson se për të gjithë është e qartë, siç thotë ai, se nga cila kuzhinë vjen kjo.“Dhe për të shtrënguar rrethin rreth strukturave kriminale pranë grupeve të caktuara politike brendaDPS-së, qëllimi i të cilëve është të destabilizojnë Malin e Zi për të ruajtur fuqinë e tyre financiare, por edhe më e rëndësishmja për ta  për të shmangur drejtësinë”, tha Abazoviç. Ai tha se është në dispozicion të autoriteteve shtetërore për të gjitha sqarimet, dhe ata që siç shprehet ai “kishin ndërmend të më hiqnin kokën” të përshpejtojnë, raporton danas.“Edhe nëse do të kenë sukses në qëllimin e tyre kriminal, nuk do ta ndalin dorën e drejtësisë. Gjithçka ruhet mjeshtërisht dhe ruhet aty ku duhet. Ne presim gjithçka që vijon”, tha kryeministri.Teksti për lidhjen e pretenduar të Abazoviçit me organizatat kriminale është publikuar nëntë ditë para votimit të (mos)besimit ndaj qeverisë aktuale, pasi Qeveria nënshkroi Marrëveshjen Themelore me Kishën Ortodokse Serbe.Iniciativa për votëbesimin ndaj qeverisë së Abazoviçit është paraqitur nga pesë parti.

Më të lexuarat