BREAKING NEWS

Sa do bjerë ekonomia pas krizës së COVID-19? Rama i befason të gjithë me përgjigjen e tij

Sa do bjerë ekonomia pas krizës së COVID-19? Rama i befason
x

Rajoni

Aeroporti i Prishtinës mbyll dyert, nuk do të lejohet më asnjë fluturim komercial i planifikuar

Aeroporti i Prishtinës mbyll dyert, nuk do të lejohet më

Aeroporti i Prishtinës bëri të ditur se që nga nesër, 22 mars, nuk do të ketë më asnjë fluturim komercial të planifikuar.

Përmes një njoftimi, është bërë e ditur se që nga periudha e kufizimit të fluturimeve për shkak të koronavirusit, janë 12 mijë udhëtarë që janë shërbyer në aeroport.

Po ashtu, kanë qenë mbi 10 mijë udhëtarë në nisje nga Prishtina për në destinacionet tjera.

“Ju njoftojmë se që nesër me datë 22 mars 2020, e ditëve në vijim nuk kemi asnjë fluturim komercial të planifikuar!

Që nga koha e kufizimeve të fluturimeve në aeroport, janë rreth 12.000 udhëtarë që ANP “Adem Jashari” ka shërbyer, dhe nga kjo shifër janë mbi 10,000 udhëtarë në nisje nga Prishtina për destinacionet tjera dhe udhëtarët tjerë në arritje, ku kryesisht janë emigrantë”, thuhet në njoftim.