BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Rajoni

Aksident tragjik shumë pranë Shqipërisë/ Autobusi del nga rruga, raportohet për viktima dhe të plagosur (Foto)

Aksident tragjik shumë pranë Shqipërisë/ Autobusi del nga

Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme në Mal të Zi, kur një autobus pasagjerësh doli nga rruga.

Të paktën tre persona kanë humbur jetën, ndërsa disa persona janë plagosur pas ngjarjes që ndodhi në rrugën Cetinje-Budvë.

Siç konfirmon “Vijesti”, autobusi ka zbritur në linjën ndërmjet Obzovicës dhe Brajiqit.

Të dhënat fillestare të policisë tregojnë se në autobus ndodheshin rreth 35 pasagjerë dhe se në autobus nuk kishte fëmijë.

Shoferi i autobusit u dërgua në polici dhe u ndalua.

Në rrënojat e autobusit, siç njoftojnë ekipet e Drejtorisë së Policisë në orën 13:10, nuk ka më të lënduar apo të vdekur.

Qarkullimi zhvillohet në korsinë e tretë, në mënyrë që të mos ketë bllokime dhe të mund të dërgojnë të plagosurit në spitale me autoambulanca dhe mjete të shumta policie.

Gazetarët e “Vijesti” raportojnë se autoambulanca të shumta vazhdojnë të kalojnë nga drejtimi i Cetinjes në Podgoricë.

Policia në Donja Goricë ka mbyllur qarkullimin nga drejtimi i Podgoricës dhe vetëm ekipet e ambulancës, ekipet e shpëtimit dhe gazetarët e mediave lejohen të shkojnë në Cetinje.

Në vendin e aksidentit janë dërguar të gjitha forcat policore në dispozicion nga Budva dhe Cetinja, ndërsa rrugës për në Obzovicë janë edhe pjesëtarët.

Aksident tragjik shumë pranë Shqipërisë/ Autobusi del nga