BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Rajoni

Alarm në Greqi! Për shkak të përmbytjeve rrezikohet çarja e digave, mund të sjellë një katastrofë në vendin fqinj

Alarm në Greqi! Për shkak të përmbytjeve rrezikohet

Etmond Guri, përfaqësues i komunitetit shqiptar në Greqi tha në një intervistë se në Greqi rrezikohet çarja e digave për shkak të përmbytjeve.

Ai shpjegoi se situata është shumë e rëndë dhe vetë kryeministri Mitsotakis ka monitoruar operacionet e shpëtimit.


“Siç përllogaritet aktualisht, pasi nuk kemi një shifër zyrtare, flasim për dëme që kalojnë 15 apo 20 miliardë euro pasi kemi një zonë të tërë që është tashmë nën ujë, madje ditën e sotme kanë shprehur frikë sepse lumi që prek Larisën e ka rritur shumë nivelin e tij. Prurjet e tij kanë arritur në masën 9-9 metër e gjysmë dhe ka frikë se mund të thyejë digën dhe nëse ka çarje apo thyerje të digës, flasim pastaj për një katastrofë edhe më të madhe dhe fatkeqësisht mund të kemi rrezik shumë të madh për jetë njerëzish,” – u shpreh Guri.