BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

“Vrasësit me pagesë një problem i rrezikshëm”, Artan Hoxha zbulon ‘financuesin’ kryesor të këtyre krimeve të rënda

“Vrasësit me pagesë një problem i rrezikshëm”,
x

Rajoni

Albin Kurti zbulon skenarin: Me axhendë të Rusisë, Serbia po përpiqet të destabilizojë Kosovën dhe rajonin

Albin Kurti zbulon skenarin: Me axhendë të Rusisë, Serbia po

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka hedhur akuzat e forta në drejtim të palës serbe. Kurti gjatë konferencës për shtyp me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-së, Jean Stoltenberg tha se Serbia po vepron me një axhendë të qartë të Rusisë për të krijuar destabilizim në Kosovë dhe rajon.“Serbia po vepron me një axhendë të Rusisë që do të stabilizojë jo vetëm Kosovën por edhe rajonin. Jemi të angazhuar për siguruar paqe e rend në të gjithë rajonin. Vlerësojmë shumë dedikimin tuja për stabilitet dhe paqe në rajon. Në qëndrojmë fort bashkë”, tha Kurti. Kryeministri i Kosovës shtoi gjithashtu se ushtria e Kosovës është e gatshme të ruajë stabilitetin. Më tej ai u shpreh se Kosova duhet të bëhet pjesë e aleancës.“Forcat e sigurisë së Kosovës kanë arritur në një nivel të lartë operacional dhe strategjik. Ne jemi të gatshëm të bashkëpunojmë për paqe dhe stabilitetin e rajonit dhe përtej. Forcat tona kanë marrë në një mision të NATO-s në evakuimin e civilëve në Afganistan dhe do i bashkohemi të gjitha misioneve të NATO-s. Kërkojmë anëtarësim të plotë në NAYO. Vlerësojmë frymën për paqe që japin vendet e NATO. Kosova ka treguar angazhimin e saj për të mbrojtur vlerat e demokracisë. Jemi të angazhuar për siguruar paqe e rend në të gjithë rajonin. Vlerësojmë shumë dedikimin tuja për stabilitet dhe paqe në rajon. Në qëndrojmë fort bashkë”, tha Kurti. Ndërkohë, Stoltenberg në fjalimin e tij tha se NATO ka për qëllim të ulë tensionet dhe për ketë arsye kanë mbajtur kontakte me Prishtinën edhe Beogradin, por iu takon dy vendeve që të shmangin një përshkallëzim të situatës. Nëse do të jetë e nevojshme, Stoltenberg tha se do të rritet prania e forcave të KFOR-it në veri të Kosovës.