BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Rajoni

Aleksandër Vuçiç del me deklaratën e fortë: Nuk heqim dorë nga çfarë është e jona

Aleksandër Vuçiç del me deklaratën e fortë: Nuk

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç parashikon më shumë trazira dhe konflikte në vitin 2024, teksa përmend zgjedhjet në Tajvan, SHBA dhe Rusi si mundësi për rend të ri vlerash në nivel botëror.

Në një fjalim me rastin e 182-vjetorit të themelimit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve në Serbi, Vuçiç përmendi Kosovën mes sfidave që rëndojnë mbi vendin.

Ai e bëri të qartë se nuk do të heqin dorë nga ajo që është e tyre, nga ligji ndërkombëtar, territori dhe njerëzit.

“Është e rëndësishme të mbrojmë atë që i përket vendit tonë, të ruajmë paqen dhe të mos rrezikojmë të ardhmen e vendit duke pritur për një mundësitë favorshme të shfaqet para botës me vërtetësi dhe drejtësi.”, tha Vuçiç.

Por, teksa shpreh vendosmërinë për të mos e lëshuar Kosovën, Vuçiç, shton më tej se Serbia do të këmbëngulë për kompromis, edhe pse kjo është diçka që sipas tij të tjerët nuk e duan.

“Është mjaft e rëndësishme qe ne të gjejmë një emërues të përbashkët në mënyrë që të ruajmë vendin, lirinë dhe të ardhmen tonë. Mënyra jonë është të këmbëngulim për kompromise. Edhe pse e dimë se të tjerët nuk e duan këto, është më mirë të blesh se sa të heqim dorë nga diçka nga e cila nuk duam të heqim dorë.”, vijoi më tej Vuçiç.

Sipas tij, kompromiset janë kthyer tashmë në një fjalë të neveritshme, dhe respekti për pikëpamjet e tjetrit është gati inekzistent.

 

Më të lexuarat