BREAKING NEWS

Gary Kokalari zbulon dëshmitarët që do çojnë pas hekurave familjen Berisha për “Gërdecin”, paralajmëron shpalljen “non grata” të Metës dhe tregon se kush është i penduari i dosjes “McGonigal”që do fundosë shumë emra

Gary Kokalari zbulon dëshmitarët që do çojnë pas
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari ngre alarmin dhe zbardh prapaskenat e forta, akuzon Metën se po përpiqet të asgjësojë PD, aktivistja ngre dyshime se Berisha po luan blofin me dosjen “McGonigal”

Evi Kokalari ngre alarmin dhe zbardh prapaskenat e forta, akuzon Metën se
x
BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x

Rajoni

“Alo policia, vrava gruan në shtëpi”, detaje tronditëse nga krimi në Greqi, fqinjët rrëfejnë prapaskenat e forta

“Alo policia, vrava gruan në shtëpi”, detaje

Të tjera detaje tronditëse kanë dalë nga ngjarja e rëndë në Nicë të Greqisë, ku bashkëshorti 50-vjeçar vrau gruan e tij 54-vjeçare pak kohë më parë.

Sipas mediave greke, autori ishte baba i një fëmije të mitur dhe sipas dëshmive, dhuna e tij ndaj gruas ishte e vazhdueshme.

“Ai dehej, e godiste, pastaj thërriste një ambulancë, pastaj do ta godiste përsëri”, shprehen fqinjët e tij.

Fqinjët thonë se autori ka abuzuar vazhdimisht me alkoolin, teksa ishte i shtruar në spitalin e Dafnit majin e kaluar.

Më herët autori i krimit ka rrëfyer aktin e rëndë ndaj bashkëshortes së tij 54-vjeçare e cila u gjet e pajetë në banesën përdhese dhe me shenja mbytjeje.

Pas ekzaminimeve mjekësore u zbulua gjithashtu që viktimës i ishte bllokuar frymëmarrja dhe kishte një goditje në syrin e majtë.

Fqinjët e përshkruajnë abuzimin ndaj viktimës si sistematik, nga dhunuesi i cili u arrestua në vitin 2017 dhe 2019 për dhunë në familje.

Megjithatë, 54-vjeçarja kishte deklaruar se nuk dëshironte që ai të ndiqej penalisht.

Fatmirësisht vajza e tyre e mitur nuk ka qenë e pranishme në ngjarjen tragjike, pasi gjyshja po e priste në Salaminë, por sipas dëshmive ajo kishte përjetuar edhe episode të tjera dhune.

Kujtojmë se në orën 05:20 të mëngjesit të së dielës autori ka telefonuar Policinë duke thënë: “Eja në shtëpi, vrava gruan”.

Gjatë dërgimit së tij në komisariatin e policisë, 50-vjeçari ka pësuar kriza dhe është dërguar në Spitalin Atikon.

Më të lexuarat