BREAKING NEWS

"Na urdhërrojnë shefat të firmosim"/ Avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Nga Enegjitika, te Ekonomia e Shëndetësia, ja kush do i fus në burg punonjësit e administratës

"Na urdhërrojnë shefat të firmosim"/ Avokati i njohur
x
BREAKING NEWS

"Po të mos dilnin përgjimet e Italisë ish-ministri nuk do kapej kurrë", analisti Mërtiri del me deklaratën e fortë: Tahiri i di bëmat e Ramës, ndaj kryeministri nuk e shet dot

"Po të mos dilnin përgjimet e Italisë ish-ministri nuk do
x
BREAKING NEWS

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri", Klodiana Lala denoncon standarin e dyfishtë të gjykatave, avokati i ish-ministrit e 'kërcënon' hapur: Të isha në studio do flisnim ndryshe

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri",
x
BREAKING NEWS

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin ndaj Tahirit: Lirimet para kohe me kusht ndodhin rrallë, nuk do përbënte lajm nëse...

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin
x
BREAKING NEWS

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar nga Basha dhe Alibeaj"? Bardhi flet për 'fatin' e tyre dhe habit me deklaratën: Nuk janë problem i përçarjes

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar
x
BREAKING NEWS

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të ftohtë’ qeverinë: Vendim luksi, thjesht kërkoni një ministër në burg si rezultat të drejtësisë

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të
x
BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x

Rajoni

Analisti reagon për situatën politike në Kosovë dhe tregon çfarë vendimi duhet të marri opozita

Analisti reagon për situatën politike në Kosovë dhe tregon

Analisti Mentor Nazarko, në një intervistë për edicionin qendror të lajmeve në Abc News me Juli Krisafi, komentoi zhvillimet e fundit politike në Kosovë. Analisti theksoi se opozita duhet të mbështesë marrëveshjen dhe se nuk duhet të bjerë në grackën që ka rënë vetë Kurti më parë.

“Opozita e sotme nuk duhet të bjerë në të njëjtën gabim apo grackë që bëri Kurti. Uroj shumë që ky qëndrim i saj të mos jetë i tipit afatmesëm por të jetë edhe nesër dhe të vazhdojë atë që po bën Haradinaj, të mbështesë qeverinë dhe të kërkojë që të jetë palë në dialog.

Duhet pasur parasysh me çdo kusht edhe roli i faktorit ndërkombëtar. Një opozitë pro perëndimore nuk mund të injorojë qëndrimet e SHBA. Do të ishte fatale për Kosovën nëse një elektorat i cili më së shumti ishte anti perëndimor si VV, të bëhet një elektorat anti perëndimor si LDK dhe PDK.

Droja ime është që ky kriticizëm ndaj Kurtit të mos shndërrohet në një kriticizëm ndaj Perëndimit në elektorat. Udhëheqësit e opozitës së sotme nuk mund t;i kundërvihen sot sic kanë bërë sot duke kundërshtuar marrëveshjen.”, tha mes të tjerash analisti Mentor Nazarko.

Duke komentuar akuzat e opozitës se favorizohet Serbia në këtë marrëveshje, Nazarko thekson se me gjasë asaj do t’i kërkohet që të vendosë sanksione ndaj Rusisë. “Nuk mund t’i kërkohen dy gjëra të mëdha njëkohësisht edhe të njohë Kosovën dhe t’i vendosë sanksione Rusisë”, tha ai.

 

Më të lexuarat