BREAKING NEWS

“Elsën e ‘dogjën’ në Romë”/ Frrok Çupi zbardh zhvillimet më të fundit për ngjarjen që bëri bujë dhe me çfarë po merret këngëtarja: Ja VENDIMI i Gjykatës së Romës për Elsa Lilën. Ky është lajmi, por askush nuk e publikon

“Elsën e ‘dogjën’ në Romë”/ Frrok
x
BREAKING NEWS

“Nuredin Dumani vriste për... ”, Sali Berisha plas deklaratën 'bombë'

“Nuredin Dumani vriste për... ”, Sali Berisha plas
x
BREAKING NEWS

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen ‘diagnozën’ e krizës brenda PD-së dhe bën deklaratën e fortë

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen
x
BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x

Rajoni

Anëtarësimi i Kosovës në KE, Vuçiç mbledhje urgjente me Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Anëtarësimi i Kosovës në KE, Vuçiç mbledhje

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në vizitën e tij në Bruksel është pritur me një lajm të keq për të dhe familjen e tij. Sipas medias serbe “Kurir“, ai ka shkuar sot në Brukel, ku i është bërë me dije se Prishtina po paraqet iniciativën për anëtarësim në Këshillin e Evropës, që sipas tyre është shkelje e drejtpërdrejtë e marrëveshjeve të Uashingtonit dhe Brukselit.

Po sipas raportimeve të mediave serbe, lajmi është konfirmuar edhe nga ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, gjë që mendohet se ka zemëruar shumë presidentin. Ndaj pas kthimit nga Brukseli dhe brenda 48 orëve, mësohet se Vuçiç do të thërrasë një takim urgjent të Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Më të lexuarat