BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura anëtare të Kryesisë së PD-së

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura
x
BREAKING NEWS

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e Kryesisë së PD-së, cili është kandidati më i votuar (Emri)

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si humbën jetën nëna me dy vajzat

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat (Emrat)

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike,
x
BREAKING NEWS

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë
x
BREAKING NEWS

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh ngushëllimet: Kontributi i tij për PD, zhvillimin e Shqipërisë dhe marrëdhëniet SHBA-Shqipëri do të mbahen mend

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh
x
BREAKING NEWS

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja momenti kur KFOR-i dhe ekipi RENEA-s shpëtojnë oficerin (Video)

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja
x

Rajoni

Aplikimi i Kosovës për anëtarësim në KE, reagon ashpër Daçiç: Serbia do të vazhdojë fushatën kundër...

Aplikimi i Kosovës për anëtarësim në KE, reagon

Aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës ka bërë që Serbia të reagojë ashpër. Krerët e politikës në Serbi sot janë hedhur në ofensivë kundër Kosovës me pretendime se kinse disa shtete kanë tërhequr njohjen për pavarësinë.

Fillimisht për një gjë te tillë ka folur kryediplomati serb, Nikola Selakoviq, e pas tij edhe kryetari i Kuvendi të Serbisë, Ivica Daçiç.

“Situata ka ndryshuar në mënyrë drastike vitet e fundit, 22 shtete e kanë tërhequr njohjen e Kosovës”, ka thënë Daçiç, shkruan Tanjug.

Tutje politikani serb dhe miku i afërt i Vladimir Putinit, ka thënë se Serbia do ta vazhdojë fushatën kundër pavarësisë së republikës së Kosovës.

“Vazhdimi i aksionit të tërheqjes së njohjes së Kosovës është një përgjigje logjike për faktin se Prishtina nuk e respekton marrëveshjen e Uashingtonit”, ka thënë Daçiç.

Më të lexuarat