BREAKING NEWS

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e Britanisë”, Sekretarja e Brendshme nuk ndalet: Ky është vetëm fillimi, ja masat që do të merren

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e
x
BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x

Rajoni

Arratiset nga burgu krimineli i rrezikshëm, autoritetet në alarm

Arratiset nga burgu krimineli i rrezikshëm, autoritetet në alarm

Një i burgosur grek, i cilësuar si një nga kriminelët më të rrezikshëm, ka mundur që të sfidojë autoritetet dhe lejen e marrë për të vizituar familjarët, e ka shfrytëzuar për t’u arratisur.

Mediat vendase shkruajnë se tashmë është ngritur alarmi dhe strukturat e policisë janë vënë në ndjekje të tij.

Sipas “Zougla”, 56-vjeçar ishte i dënuar me burg përjetë, plus 20 vjet e 10 muaj dhe gjobë për vrasje me dashje të përbashkët, përdhunim të përbashkët, vjedhje, armëmbajtje pa leje, ndërsa ka marrë pjesë në kryengritjen e madhe të të burgosurve në burgjet e Korydallos në vitin 1995 që kishte tronditur gjithë Greqinë.

Më të lexuarat