Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestohen 22 persona, akuzohen për shfrytëzim prostitucioni

Postuar: 20/09/2018 - 18:26

22 persona janë arrestuar nga Policia nën dyshimin për përfshirje në shrytëzim prostitucioni. Sipas komunikatës, Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore dhe njësitet përkatëse kanë kryer disa operacione në Prishtinë dhe Gjakovë.
 
Në Prishtinë janë arrestuar 12 persona për vepra të kundërligjshme, konkretisht, “mundësim ose detyrim në prostitucion”, kurse 4 të tjerë janë ndaluar nën dyshimet për kryerje të veprave penale, “mundësim ose detyrim në prostitucion”, “ofrim i lokalit për prostitucion” dhe "marrje me prostitucion “.
 
Në rajonin e Gjakovës, pjesëtarë të Policisë ndërkaq kanë arrestuar 6 persona nën dyshimin se kanë mundësuar apo detyruar kryerje të prostitucionit.
 
Në raportin e fundit të Departamentit amerikan të Shtetit është thënë se gjatë vitit 2017 institucionet e Kosovës kanë identifikuar 32 viktima të trafikimit, përkatësisht 25 gra dhe tre meshkuj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 11:59

Ministria e Punëve të Brendshme  ka marrë në mbrojtje deputetët e VMRO-DPMNE-së që votuan për ndryshimet kushtetuese.

Postuar: 23/10/2018 - 11:00

 Ylli i futbollit Luca Modric i ka bërë një dhuratë mjaft të veçantë kryetarit të Kuvendit.F

Postuar: 23/10/2018 - 10:02

Është ndarë nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë  bashkëthemeluesi i gjigantit italian të ve

Palmer konfirmon mbështetjen e SHBA-ve për Maqedoninë dhe anëtarësimin e saj në NATO dhe BE

Postuar: 22/10/2018 - 20:02

Kryeministri Zoran Zaev realizoi takim zyrtar me zv.
Marrëveshja e Prespës, Rusia: SHBA organizoi “votim të pandershëm” në Kuvendin e Maqedonisë

Postuar: 22/10/2018 - 20:00

Ministria e Punëve të Jashtme ruse konsideron se SHBA organizuan “votim të pandershëm&rdq
Kosovë, FSK mohon largimin e pjesëtarëve serbë

Postuar: 22/10/2018 - 18:04

Ministria e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës tha sot se nuk ka pranuar asnjë kërkesë për largim n
Zyra e Mogherinit: Ushtria e Kosovës vetëm në pajtim me serbët

Postuar: 22/10/2018 - 18:01

Zëdhënësja e BE-së Maja Koçijançiç u bëri thirrje autoriteteve të Kosovës për të siguruar proce