BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x
BREAKING NEWS

Moska në prag të falimentimit, Putini i ka ditët e numëruara, liderët më të fuqishëm të botës i japin goditjen përfundimtare “Carit”, ja çfarë po ndodh në Rusi

Moska në prag të falimentimit, Putini i ka ditët e
x

Rajoni

Atentati ndaj mafiozit në Budva, zbardhen detaje tronditëse: Autori nxori armën dhe e qëlloi 8 herë pas shpine

Atentati ndaj mafiozit në Budva, zbardhen detaje tronditëse: Autori

Një prej krerëve të klanit malazez “Skaljari”, Miliç Sakoviç u ekzekutua pak para mesnatës që kaloi në Budva. Ndërkohë detaje të reja kanë dalë lidhur me këtë krim të rëndë. Mediat malazeze shkruajnë se policia ka gjetur një çantë ku brenda saj ishte arma me të cilën u vra Miliç Sakoviç, gjysmë ore para mesnatës.

Mësohet se autori i dyshuar është një burrë me gjatësi mesatare i veshur me një këmishë të bardhë, dhe është kapur nga kamerat e një restoranti aty pranë.

Sakoviç ishte me shpinë nga autori dhe nuk ka mundur që të reagojë. Ndërkohë miqtë e viktimës, kanë raportuar se kishin pikasur një person të dyshimtë që u vinte rrotull. Madje një prej tyre edhe e ka paralajmëruar Sakoviçin por ai nuk ia ka vënë veshin.

Autori iu afruar me shpejtësi objektivit të tij, nxori armën dhe qëlloi disa herë pas shpine në një distancë prej gjysmë metri. Fillimisht autori ka qëlluar tre herë në kokë Sakoviç i cili ra më pas në trotuar. Pas këtij fragmenti autori i ka qëlluar edhe disa herë të tjera. Gjithsej mësohet se në trupin e viktimës janë qëlluar 8 plumba.

Pas vrasjes autori ka ikur me vrap në drejtim të një hoteli dhe u fut në disa rrugica të ngushta drejt vendbanimit Gospoština.

Policia ka mundur të gjejë edhe disa gjurmë gishtërinjsh në këto rrugica që pritet të nxjerrin se kush është autori. Po ashtu policia ka mundur të gjejë edhe një këmishë.