BREAKING NEWS

Frrok Çupi paralajmëron arrestimin e Metës, tregon dy dëshmitarët kyç që pritet të lënë në “tavolinën” e amerikanëve një “thes” me zullume: Ish-presidenti rrezikon të ekstradohet në SHBA

Frrok Çupi paralajmëron arrestimin e Metës, tregon dy
x
BREAKING NEWS

Shkon në 19 numri i personave të arrestuar nga operacioni “Plumbi i Artë”/ E 'fundosi' dëshmia e Nuredin Dumanit, vihet në pranga i shpalluri në kërkim, akuzat që rëndojnë mbi të

Shkon në 19 numri i personave të arrestuar nga operacioni
x
BREAKING NEWS

U arrestua së bashku me kryebashkiakun, GJKKO liron nga qelia ish zyrtarin e lartë (EMRI)

U arrestua së bashku me kryebashkiakun, GJKKO liron nga qelia ish zyrtarin
x
BREAKING NEWS

KED i dorëzoi 3 emra, Gjykata e Lartë merr vendimin për zgjedhjen e anëtarit të ri të Gjykatës Kushtetues

KED i dorëzoi 3 emra, Gjykata e Lartë merr vendimin për zgjedhjen
x
BREAKING NEWS

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e Britanisë”, Sekretarja e Brendshme nuk ndalet: Ky është vetëm fillimi, ja masat që do të merren

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e
x
BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x

Rajoni

Autoritetet japin alarmin/ Moti me temperatura ekstreme dhe erëra të forta, e enjtja mbart rrezikshmëri të lartë për ...

Autoritetet japin alarmin/ Moti me temperatura ekstreme dhe erëra të

Gjatë javës së kaluar, Shërbimi Helen i Zjarrfikësve u përball me 378 zjarre, 882 zjarre urbane dhe 657 thirrje për ndihmë, tha zëdhënësi i forcës, toger Yiannis Artopoios, në një konferencë për shtyp të mërkurën.

Nga 378 zjarre të javës, 41 u raportuan vetëm të mërkurën, tha ai.

Ai shtoi se e enjtja pritet të jetë gjithashtu një ditë me rrezikshmëri të lartë, pasi moti i nxehtë dhe erërat e forta vazhdojnë në shumë pjesë të vendit dhe veçanërisht në Atikë dhe Greqinë Qendrore, ku janë vënë në gatishmëri zjarrfikësit.

Ishujt e Jonit, Sporada, Egjeu lindor dhe Kreta janë gjithashtu në rrezik.

Duke theksuar rëndësinë e një reagimi të shpejtë, Artopoios këshilloi qytetarët që të telefonojnë menjëherë numrat e urgjencës në Greqi, 199 ose 112 nëse shohin zjarr.

Autoritetet japin alarmin/ Moti me temperatura ekstreme dhe erëra të

Më të lexuarat