BREAKING NEWS

E papritur/ Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës, ja cilit koalicion do t’i bashkohet për zgjedhjet e 25 prillit

E papritur/ Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës, ja
x

Rajoni

Autoritetet në Greqi publikojnë bilancin e COVID për 24 orët e fundit, vjen lajmi i keq nga shteti fqinj

Autoritetet në Greqi publikojnë bilancin e COVID për 24 orët

Shifra të larta të infektuarish me Covid janë shënuar sërish në Greqi. Gjatë 24 orëve të fundit rezulton se janë konfirmuar pozitiv me Covid 1 424 raste të reja dhe kanë humbur jetën 23 pacientë.

Ndërkohë në të gjithë vendin janë shtruar në spital 247 pacientë.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar pozitiv me Covid 178 918 pacientë mes të cilëve kanë humbur jetën 6 272 pacientë.


Ndër të tjera mësohet se numri më i lartë i të infektuarve me Covid është tek meshkujt në krahasim me femrat.