BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Rajoni

Autoritetet publikojnë bilancin ditor të COVID-19, lajme aspak të mira nga Greqia

Autoritetet publikojnë bilancin ditor të COVID-19, lajme aspak të

Rekord vdekjesh në Greqi. Dita e parë e mbylljes së përgjithshme të Greqisë, e dyta prej fillimit të pandemisë, ka qenë edhe dita me më shumë viktima nga koronavirusi.

Sipas organeve greke të Shëndetësisë 34 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 749.

Mosha mesatare e tyre është 79 vjeç dhe mbi 96.3% kanë pasur historik të rënduar shëndetësor. Me 2556 rastet e ditës së shtunë prej të cilave 637 në Athinë dhe 560 në Athinë numri i tyre në total ka shkuar në 54809.

Rritje përsëri ka pësuar numri i të intubuarve që ka shkuar në 207. Veçohen përsëri për numër të madh rastesh, Drama me 151 dhe Larisa me 137. Prej 1 janarit të këtij viti në gjithë vendin janë kryer 1926544 teste klinike si dhe rreth 91000 rapid test.