BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Rajoni

Babis Anagnostopoulos u dënua me burgim të përjetshëm për vrasjen e 21-vjeçares, nëna e Caroline merr vendimin e papritur për fëmijën e mitur të çiftit, “hyn në lojë” një tjetër person

Babis Anagnostopoulos u dënua me burgim të përjetshëm

Babis Anagnostopoulos, piloti i cili vrau bashkëshorten Caroline, një krim që tronditi Greqinë, u shpall unanimisht fajtor për dy krime. Gjykata e Athinës ka shpallur fajtor Babis për vrasjen e 20-vjeçares dhe qenit të tyre, me qëllim që të fshihte krimin.

Pas dënimit me burg të përjetshëm të pilotit dhe vrasjes së të ëmës, vogëlushja e tyre Lidia diskutohet se do të largohet nga Greqia.

Sipas TheNeëspaper.gr, prindërit e Caroline po mendojnë që vajza e mitur e çiftit, të shkojë në Filipine, shtet ku jeton prej vitesh motra e 21-vjeçares.

Avokati i familjes, Thanasis Harmanis, ka theksuar se Susanna, nëna e Caroline, është nevrikosur shumë kur është informuar se gjatë kërkimit të faljes, i akuzuari ka kërkuar që të takohet me Lydian pas lirimit nga burgu.

Kujtojmë se Lydia, kur babai i saj do të lirohet nga burgu, do të jetë 20 vjeç.

Avokati theksoi gjithashtu se motra e Caroline ka mbërritur në Greqi dhe do të marrë mbesën, pas përpjekjeve me ambasadën greke në Filipine. Motra e Caroline ka tre fëmijë ku njëri është tre vjeç.

“Ajo do të jetë një familje për Lydian. Do të jetë më e dobishme që fëmija të rritet me vëllezër e motra”, tha avokati.

Ndërkohë ditën e djeshme babai i Caroline tha se Babis do të vuante dënimin në burgun më famëkeq të Greqisë, dhe që ka shumë mundësi që ai mos të arrijë të mbijetojë atje.