BREAKING NEWS

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm për Shqipërinë: Varet nga Rama dhe...

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga qeveria e përplasjet me Ramën: S'kishte vend për dy

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të Kinës që po alarmon NATO: Pas Putinit, ja “tërmeti” që do të shkaktojë Xi Jinping 

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon paralajmërimin ‘bombë’

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares (EMRI)

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon menjëherë policia dhe zbardh detajet zyrtare: Lënda plasëse ishte vendosur në …

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet/ Kush ishte objektivi? Tritol hotelit në pronësi të ish-drejtorit të Aluiznit. Ja posti drejtues që mban (Emri)

Zbardhen detajet/ Kush ishte objektivi? Tritol hotelit në pronësi
x
BREAKING NEWS

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë, zbardhen informacionet e para

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë,
x

Rajoni

Bakshishe 3000 euro/ Faturat virale që ka lënë kamarierët pa fjalë, nuk do ta besoni sa shkonte porosia

Bakshishe 3000 euro/ Faturat virale që ka lënë kamarierët pa

Llogaria jashtëzakonisht e madhe e një restoranti në Mykonos, ka lënë punonjësit të habitur pas një bakshishi tepër të lartë.

Zakonisht faturat e bëra në Mykonos bëhen të njohura për arsye negative… dhe jo pa të drejtë pasi mund të paguhet 25 euro për një hamburger ose 50 euro për një birrë.

Por këtë herë fatura u bë virale për një tjetër arsye.

Siç u tha, një grup spanjollësh dhe grekësh kanë vizituar një restorant plazhi në ishullin e milionerëve për të ngrënë dhe siç duket nga ato që kanë porositur e kanë bërë me shpirt.

Menyja përfshinte produkte deti, ku shuma përfundimtare arrin në 14,829 euro.

Një shumë shumë e madhe për shumicën, por jo për turistët që padyshim kishte komoditetin financiar.

Në fakt, ata u kënaqën aq shumë sa lanë bakshish, i cili nuk kufizohej në 10% standard të llogarisë, por shumë më tepër.

Për të qenë të saktë, bakshishi që la ishte 3171 euro siç e shihni.

Bakshishe 3000 euro/ Faturat virale që ka lënë kamarierët pa

Më të lexuarat