BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Rajoni

"Batërdi e meme me shumë faqe"/ Gjekmarkaj bën ironinë 'therëse' ndaj qeverisë për censin e popullësisë: Mos shpërndani të tillë paçavure se do pataksni qytetarët

"Batërdi e meme me shumë faqe"/ Gjekmarkaj bën

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj, gjatë fjalës së tij në Kuvend është ndalur tek Censusi i popullsisë dhe banesave që po zhvillohet në vend, të cilin e cilësoi si “gjë më të çmendur dhe idiote” që kishte lexuar.

“Mënyra e perceptimit të censusit është një meme me shumë faqe”, deklaroi ai, ndërsa i bëri thirrje qeverisë të mos bëjë “punë për ti çuar lekë dikujt, që sa do fryjë xhepin mendjen e ka më të trashë”.

Sa i përket rritjes së pagave për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese, Gjekmarkaj u shpreh se “jam kundër blerjes legale të Gjykatës Kushtetuese, një gjykatë që nuk ka pse paguhet më shumë se kolegët e SPAK-uk”.

Agron Gjekmarkaj: Për Censusin, nuk kam lexuar gjë më të çmendur dhe idjote. Mos e shpërndani një paçavure të tillë se do pataksi qytetarët. Shaka pa kripë nuk ja ka borxh askush. Mos bëni punë për ti çuar lekë dikujt, që sa do fryjë xhepin mendjen e ka më të trashë. Mënyra e perceptimit të censusit është një meme me shumë faqe.

Pensionet janë në shifra që nuk duan koment për të kuptuar gjendjen e pensionistëve shqiptarë. Të varfrit nuk munden dot as dollapët me ilaçe. Mendoni vetëm dosjet e inceneratorëve dhe paratë e tyre që mund të zgjidhnin hallet e pensionistëve.

Jam kundër blerjes legale të Gjykatës Kushtetuese, një gjykatë që nuk ka pse paguhet më shumë se kolegët e SPAK-uk.

Sapo ka filluar shkollat, shkollat me dy turne mbeten në një hall. Universitetet ne kushte të vështira. Braktisja e albanologjisë, informatizimi, mungesa e bibliotekave, dhe strehimi për studentet mbeten shqetësuese.

Universiteti nuk përfshihet kurrë në çështje ekspertize. Nuk është turp që ato t'i marrin pedagogët shqiptarë, dhe të bëjnë projekte dhe të fitojnë para.