Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’: Presidentit t’i hiqet …

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok
x

Rajoni

Baton Haxhiu bën deklaratën e fortë: Ja si Albin Kurti doli i humbur nga negociatat me Isa Mustafën

Baton Haxhiu bën deklaratën e fortë: Ja si Albin Kurti doli i

Analisti Baton Haxhiu ka komentuar qeverinë e sapokrijuar në Kosovë me kryeministër, Albin Kurtin.Ai u shpreh se lideri i Vetëvendosjes doli i humbur nga negociatat me Isa Mustafën e LDK, pasi në fund u detyrua të pranonte shumicën e kërkesave të tij.

“Negociatat e VV ishin të vështira se donin ta  fitonin këtë garë dhe ishte një lloj trajnimi se si do të duhet të dukeshin negociatat me Serbinë. Por, në fund u detyrua që të pranonte shumicën e kërkesave të LDK-së. Isa Mustafa fitoi sepse bëri që Albin Kurti të mohoi gjithçka që ka thënë më parë”, deklaroi z. Haxhiu në ‘Ilva Now’.