BREAKING NEWS

Ku qëndron ngërçi për Reformën Zgjedhore? Ja 3 pikat e nxehta që po mbajnë pezull marrëveshjen PS-opozitë pavarësisht presionit të SHBA dhe BE

Ku qëndron ngërçi për Reformën Zgjedhore? Ja 3 pikat
x

Rajoni

Baton Haxhiu del me deklaratë të fortë ndaj Albin Kurtit: Do jetë në opozitë dhe do shikojë çfarë do ndodhë!

Baton Haxhiu del me deklaratë të fortë ndaj Albin Kurtit: Do

Analisti Baton Haxhiu i pyetur nga mediat kosovare është shprehur se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti  tashmë i shkarkuar me mocion mosbesimi, do të shohë në opozitë si do të formohet qeveria dhe do të hiqet taksa ndaj Serbisë.

“Unë besoj që Albin Kurti do të jetë në opozitë dhe do t’i shikoj dy procese që do të ndodhin, formimin e një qeverie të re dhe dy, heqjen e taksës 100, të dy këto gjëra me lehtësi dhe arrogancë dhe me ndërgjegje të munguar të një lideri dhe një me krenari të panevojshme të një njeriu që udhëheq një shteti të periferisë të botës me 2 milionë banorë që t’i kundërvihet panatyrshme një gjëje e cila është e vogël me marrëdhënie politike”, ka thënë Baton Haxhiu.

Më të lexuarat