BREAKING NEWS

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas ‘bombën’, zbulon emrat e vrasësve të Remzi Hoxhës, mes tyre edhe figura të rëndësishme politike (FOTO)

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas
x

Rajoni

BDI, Ali Ahmeti shkarkon të gjithë kryetarët e degëve të partisë

BDI, Ali Ahmeti shkarkon të gjithë kryetarët e degëve
Në një mbledhje të jashtëzakonshme të partisë shqiptare ne pushtet ne Maqedonine e Veriut, BDI, kreu i saj Ali Ahmeti ka vendosur shkarkimin e të gjithë kryetarëve të degëve dhe nëndegëve partiake.
 
Sipas vendimit të partisë asnjëri nga kryetarët e shkarkuar nuk ka të drejtë rikandidimi në pozicionin e njëjtë.
 
Në vend të kryetarëve të shkarkuar janë caktuar koordinatorë për çdo degë deri në zgjedhjen e kryetarëve të rinj.