BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat ‘bombë’ dhe paralajmëron Sali Berishën: Ja si gënjeu stafi i tij i çoroditur dhe i trembur

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat
x
BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x

Rajoni

Bëhuni gati! Meteorologët dalin me njoftimin URGJENT: Ky fenomen i rrallë pritet të godasë vendin, ja çfarë do ndodhë në orët në vijim

Bëhuni gati! Meteorologët dalin me njoftimin URGJENT: Ky fenomen i

Një stuhi e rrallë bore në të cilën vërehet aktiviteti tipik elektrik (rrufeja dhe bubullima) do të godasë Greqinë.

Ky fenomen regjistrohet kryesisht në zonat me rryma të forta në rritje brenda sektorit të ftohtë të skutave barometrike, nga vjeshta në pranverë, kur temperaturat sipërfaqësore kanë shumë gjasa të jenë afër ose nën 0°C. Gjatë fenomenit, përveç reshjeve të borës, në disa pjesë të stuhisë vërehet shpesh edhe breshër.

Fenomeni i rrallë, sipas meteorologëve grekë pritet të prekë Atikën në orët në vijim.

Kjo nuk është hera e parë që fenomeni i rrallë shfaqet në vendin fqinj. Në vitin 2019, në Kounavos, Heraklion, Kretë, pati një stuhi dëbore.

Më të lexuarat