BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Rajoni

Bëni llogaritë mirë kur të shkoni! Publikohen çmimet e 'çmendura', 700 euro shezlongu dhe 20 mijë euro një tavolinë, brenda ishullit të miliarderëve

Bëni llogaritë mirë kur të shkoni! Publikohen çmimet

Mykonos është një ndër ishujt më të njohur dhe më të shtrenjtë në botë.Nëse do të donit të vizitonit këtë baret dhe plazhet e këtij vendi, nuk duhet të shkoni pa bërë mirë llogaritë, nëse xhepi nuk ua mban.

Në Mykonos, jo gjithçka është thjesht e shtrenjtë, por shumë e shtrenjtë. Vit pas viti, dhe veçanërisht këtë vit, një cunami i pritshëm turistik pas pandemisë dyvjeçare do të jetë afërsisht i paarritshëm për njeriun mesatar, me të ardhura mesatare dhe pritshmëri mesatare. Paratë dhe çmimet që qarkullojnë i referohen një…bote tjetër, të marra nga ëndrrat më luksoze, thuajse të ndaluara të një njeriu normal.

Çmime e çmendura: nga marrja me qira e një shezlong që mund të arrijë deri në 700 euro për komplet deri në një tavolinë pijesh me 20,000 euro (konsumi minimal), të cilat duhet t’i parapaguash duke tarifuar kartën e kreditit para se të shkelësh këmbën në dyqan.

Njëkohësisht po hapen restorante të reja në fushën e kateringut dhe argëtimit, të cilat po rrisin rrezikshëm konkurrencën.

Konkretisht, për paraqitjen e Solomunit gjermano-boshnjak, me një kasetë 100 mijë euro, pasi konsiderohet si një nga DJ-të më të njohur dhe më të njohur në Greqi, tavolinat më të mira në pistën “Pacha” kushtojnë 20 mijë euro (konsumi minimal. ) dhe mund të strehojë deri në 12 persona. Ofrohen menjëherë më vende më të lira të 15 000 eurove dhe kategoria e fundit janë tavolinat 10 000 euro.