BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh detajet e hetimeve për dosjet e bujshme dhe paralajmëron reprezalje si në Kroaci e Rumani

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh
x

Rajoni

Bilanci zyrtar në Maqedoninë e Veriut, 9 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, ja sa raste numërohen të infektuar me koronavirus

Bilanci zyrtar në Maqedoninë e Veriut, 9 viktima nga COVID-19 në

Maqedonia e Veriut ka shënuar këtë të shtunë  9 viktima në 24 orët e fundit. Ndërkohë po ashtu ka pasur një rritje rastesh sot pasi u regjistruan 137 të tilla me koronavirus.

Shkupi regjistroi më shumë raste 60, pasuar nga Kumanova 13, Shtipi 16, Gostivari 11 apo Tetova 7.

Por ndërkohë i lartë ka qenë edhe numri i të shëruarve, pasi 103 pacientë me COVID-19 fituan luftën me virusin.